SUKCES UCZNIÓW SP 1 Z CIESZYNA

14 kwietnia 2016r. w SP 6 w Ustroniu odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy i sprawności o puchar przechodni Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Cieszynie pod hasłem: „Nasza szkoła 3-ma formę”. SP 1 z Cieszyna reprezentowało czterech uczniów klasy 6: Joanna Mateja, Natalia Pońc, Tymoteusz Chendoszko i Marcin Greń. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego żywienia, zdrowego stylu życia oraz zręcznością i sprawnością fizyczną. Drużynę do konkursowych zmagań przygotowały panie Antonina Pniok i Jolanta Cieplik.

Rywalizacja nie była łatwa. Jako jedyna szkoła z Cieszyna, która wzięła udział w tym konkursie, za przeciwników mieliśmy uczniów z dziesięciu szkół (z Ustronia i okolic), gdzie każdy z nich prezentował wysoki poziom przygotowania. Radość nasza była ogromna, kiedy okazało się, że zajęliśmy trzecie miejsce, tym bardziej, że był to nasz debiut!

Jolanta Cieplik, SP 1 Cieszyn