Ogólnopolski Konkurs Biblijny

W sobotę 12 marca br. Dominika Suchorab, uczennica klasy 4b, wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura. W auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku Białej, razem z grupą ponad 100 osób ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, nasza reprezentantka przystąpiła do konkursowego testu z Ewangelii Łukasza. Po 45 minutach intelektualnego wysiłku przyszedł czas na odpoczynek podczas seansu filmowego. W tym czasie jury zajęło się poprawianiem testów. Po kilku godzinach oczekiwań wszyscy uczestnicy spotkali się na ogłoszeniu wyników, podczas których Dominika dowiedziała się, że zdobyła tytuł laureata tego konkursu. Jest to szczególne osiągnięcie, ponieważ mimo tego, że już od kilku lat nasza szkoła ma swoich reprezentantów w finale konkursu Sola Scriptura, do tej pory nikomu nie udało się wywalczyć tytułu laureata.

Ten ogólnopolski konkurs ma też swoją edycję plastyczną, skierowaną do uczniów klas I–III. W tym roku pięcioro dzieci z naszej szkoły - Emilia Kotlarska (kl. 2a), Paulina Husarek, Filip Tengler (oboje z kl. 2c), Marlena Lerch, Karolina Jaroszewska (obie z kl. 1b) - przygotowało bardzo pracochłonne rysunki, „malowane” plasteliną, tematycznie związane z cudami i przypowieściami z Ew. Łukasza.

Gratulujemy laureatce - Dominice oraz małym artystom udziału w konkursie plastycznym!

Gabriela Sikora