Ślubowanie klas pierwszych

9 października 2015 roku odbyła się, w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie, uroczystość ślubowania dzieci klas pierwszych. Program artystyczny przygotowały uczennice klasy 4a, pod okiem swojej wychowawczyni, pani mgr Stanisławy Bortliczek. Najmłodsi, żeby nie zostać na zawsze maluchami, musieli postarać się zdjąć z siebie czar, rzucony na nich przez Złą Wróżkę. Żeby to zrobić zgodnie z radą Dobrej Wróżki, musieli odwiedzić cztery krainy – muzyki, pracy, miłości oraz nauki i wykonać tam różne zadania. Wszystkie klasy pierwsze wywiązały się z tego celująco.

Po tych zadaniach nastąpiło uroczyste ślubowanie a potem pasowanie na ucznia, którego dokonała pani wicedyrektor mgr Jolanta Cieplik. Rada Rodziców ufundowała pierwszakom wyjście do kina na film pt. Bystry Bill.

Brać uczniowska naszej szkoły powiększyła się o 67 uczniów. Klasa I a to 21 uczniów, wychowawca mgr Urszula Buchcik. Klasa I b liczy 22 uczniów, wychowawca mgr Bożena Zgliczyńska. Klasa I c to 24 uczniów, wychowawca mgr Anna Kotowska.

Zespół ds. promocji szkoły SP 1 Cieszyn

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.