"Warto żyć mając wokół siebie ludzi kochających dzieci."

DRUGIE ZWYCIĘSTWO UCZNIA SP 1 Z CIESZYNA NA GÓRSKIM SZLAKU

Sobota 7 maja br. przywitała wszystkich piękną, słoneczną pogodą, która zapraszała do aktywności na świeżym powietrzu. Z tego zaproszenia skorzystała grupa 40 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Cieszyna, która wraz z opiekunami wyruszyła na górski szlak w ramach 45 Młodzieżowego Rajdu Górskiego „Powitanie Wiosny – Błatnia 2016”.

Grupa uczniów z naszej szkoły, prowadzona przez panią Antoninę Pniok – przewodnika beskidzkiego i jednocześnie nauczycielkę przyrody w SP 1, rozpoczęła swoją wędrówkę w Brennej Centrum, skąd najpierw szlakiem czarnym a potem zielonym dotarła do schroniska na Błatniej. Po zasłużonym odpoczynku grupa uczniów z różnych szkół zmierzyła się z tematyką konkursu wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej oraz znajomości zasad ochrony przyrody. Uczeń naszej szkoły Kacper Wolski, z klasy 4b, powtórzył sukces z 44 rajdu, zdobywając po raz drugi I miejsce w tym konkursie, do którego przygotowała Kacpra pani Antonina Pniok.

Dodatkową atrakcją dla uczniów cieszyńskiej Jedynki był kierdel owiec, na który natknęli się podczas rajdu. Kierdel liczył ok. 300 owiec, którymi opiekował się owczarek. Nasi uczniowie z 45 rajdu górskiego, oprócz wielu wrażeń i zwycięstwa w konkursie, przywieźli też pamiątkowy dyplom uczestnictwa dla SP1.

Zespół ds. promocji SP 1 w Cieszynie