44 Górski Rajdz Młodzieżowy „Pożegnanie Lata”

Trzeciego października, w piękną, słoneczną sobotę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 44 Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Pożegnanie Lata”. Tym razem za cel wędrówki wybrano Chatę Grabową – schronisko położone u stóp szczytu Grabowej. Trasa wiodła z Brennej Centrum "Bajkowym Szlakiem Utopca". Dzięki dużej liczbie chętnych uczestników nasza szkoła otrzymała zwycięski puchar "Dla Najliczniejszej Szkolnej Reprezentacji w kategorii Szkół Podstawowych" oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa. Nasz uczeń z klasy IVb – Kacper Wolski – zdobył pierwsze miejsce w konkursie z wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej, znajomości gwary cieszyńskiej oraz znajomości zasad ochrony przyrody w kategorii szkół podstawowych.

Warto również zaznaczyć, że nasz były już uczeń – Krzysztof Londzin – zdobył pierwsze miejsce, tym razem już w kategorii szkół gimnazjalnych.

Rajd został zorganizowany przez PTTK - Oddział "Beskid Śląski w Cieszynie", UM w Cieszynie oraz Starostwo Powiatowe, a opiekunami w czasie rajdu byli: Antonina Pniok – organizator wycieczki, a także Danuta Szyguda, Barbara Turoń, Benita Gałuszka, Jolanta Cieplik oraz Marcin Drózd.

Jeśli chcecie poznać dokładną trasę naszego rajdu, zapraszamy tutaj, do portalu Sports Tracker.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Marcin Drózd

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.