Pomniki Przyrody Miasta Cieszyna

Dwudziestu czterech uczniów SP nr 1 w Cieszynie zgłosiło chęć udziału w konkursie plastycznym „Poznajemy Pomniki Przyrody Miasta Cieszyna”. Organizatorem konkursu była Komisja Ochrony Przyrody PTTK Oddział „Beskid Śląski” w Cieszynie oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Cieszynie. Uczniowie, w mniejszych grupach, udali się wraz z przewodnikiem pod niektóre drzewa chronione w Cieszynie. Ostatecznie, w wyniku szkolnych eliminacji, sześć najpiękniejszych prac zostało wysłanych na konkurs. W czerwcu 2016 r. poznaliśmy wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Brejza z klasy 4a, drugie miejsce Nina Talik z klasy 5b, wyróżnienie Natalia Pońc z klasy 6b. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz ciekawe książki przyrodnicze. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Antonina Pniok SP nr 1 Cieszyn