„Pocztówka ze Śląska Cieszyńskiego”

10 czerwca br. w SP nr 1 w Cieszynie miało miejsce rozdanie nagród w III powiatowym konkursie o tematyce regionalnej, organizowanym przez Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Cieszynie. Konkurs honorowym patronatem objęli Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego.

Tegoroczna edycja nosiła nazwę „Pocztówka ze Śląska Cieszyńskiego”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić atrakcje regionu, które są jego wyróżnikami i mogą promować Powiat Cieszyński w kraju i nie tylko. Uczniowie klas 1-3 projektowali pocztówkę promującą region, natomiast klasy 4-6 folder turystyczny naszego regionu.

Celem imprezy było zachęcić dzieci i młodzież do poszerzenia wiedzy na temat kultury lokalnej, odkrywania oraz promowania tzw. „małej ojczyzny”, a także przybliżyć walory historyczne, środowiskowe i turystyczne naszego regionu.

Uroczystość rozdania nagród połączono z prelekcją dr Grzegorza Studnickiego nt. elementów i funkcji stroju cieszyńskiego oraz z występem artystycznym uczennic z SP nr 6 i SP nr 1 prezentujących gwarę cieszyńską.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczniom, ich opiekunom oraz Dyrekcji oraz uczennicom SP-6 za udział oraz wsparcie organizacyjne imprezy.

Lista nagrodoznych:

1. Kl.4-6: 1. Kinga Greń SP Pogwizdów; 2. Julia Polok SP 2 Cieszyn, Julia Pupek, Julia Pniok SP Hażlach; 3. Julia Surma SP 4, Nadia Frońska SP 4;
    • Wyróżnienia: Kamila Cieślar SP 2, Otylia Gesing SP 4, Martyna Włazło SP Goleszów
  1. Kl.1-3: 1. Jadwiga Choroba SP 7; 2. Magdalena Marek SP 1,Oliwia Gawęda SP 1; 3. Karolina Woźny SP Pruchna, Marta Król SP 3;
    • Wyróżnienia: Wiktoria Kozieł SP 7; Kamila Łyczko SP Kończyce Wielkie; Maja Krzywoń SP 6; Grzegorz Machej SP Kończyce Małe; Estera Walica SPTE.

Błażej Piksa, SP nr 1, Cieszyn