Potyczki Ortograficzne

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 zbliża się wielkimi krokami, toteż warto przypomnieć o zwycięskich potyczkach naszych uczniów z ortografią. Maj obfitował w SP1 w walki z... bykami. Najpierw wszyscy uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w prawdziwej corridzie ortograficznej! Najlepszymi „torreadorkami” okazały się : Ania Brzezińska (6a), Ania Sztefek (5b) i Jagoda Błońska (4b). Dziewczyny górą! Gratulujemy! Chłopcy, ćwiczcie ortografię. Następny konkurs już za rok.

Drugą próbą, której poddały uczniów klas czwartych i piątych zjednoczone siły pań uczących matematyki i polskiego było … dyktando matematyczne. Co wspólnego ma język polski z matematyką? Panie nauczycielki udowodniły, że wiele: prawidłowe zapisywanie liczb (potrzebne do wypisywania czeków w banku), poprawna pisownia pojęć matematycznych i właściwe odczytanie liczby zapisanej słownie na pewno przydadzą się w przyszłości. Najlepszą polonistką wśród matematyków i matematyczką wśród polonistów okazała się Paulina Kukuczka z 5b. Wyróżnienia otrzymali: Małgosia Cieplik (5b), Hubert Gała (4a), Nikola Kuczera (5b) i Mateusz Wzorek (4b). Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy. Trzymamy kciuki za zwycięstwa w następnych starciach polonistyczno- matematycznych.

Wspaniałych wakacji życzą panie A. Hajdamowicz, D. Szyguda i M. Zabój. Wypoczywajcie.