Sportowo w SP 1 w Cieszynie

W dniach 10 – 11 września 2015 roku dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 brali udział w eliminacjach gminnych Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.

Chłopcy młodsi zajęli II miejsce (zdecydowała o tym jedna bramka w finale). Skład drużyny: A. Gibiec, A. Socha, K. Głowacki, M. Kotrys, D. Wiorko, O. Jaworski, M. Mrozek, B. Moik, P. Nowosadko, O. Szymanek.

Więcej szczęścia miały drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców starszych, bo udało im się wywalczyć awans do eliminacji wojewódzkich, zajmując pierwsze miejsca. Skład drużyny chłopców: M. Greń, M. Pierzgalski, K. Folwarczny, T. Chendoszko, J. Szulc, K. Langer, M. Zahradnik. W skład zwycięskiej drużyny dziewcząt wchodziły uczennice SP1 i G1 (nasze absolwentki): L. Kotrys, W. Szczypka, K. Orszulik, J. Nieznańska, P. Gerula, J. Mateja, N. Pońc, P. Śliż.

Nasi uczniowie zdobyli również dodatkowe wyróżnienia. W kategorii chłopców Marcin Greń został najlepszym zawodnikiem turnieju, a Jakub Szulc zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Natomiast w kategorii dziewcząt najlepszą zawodniczka turnieju została Laura Kotrys, nasza absolwentka, obecnie uczennica Gimnazjum nr 1.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Stanisława Bortliczek, Jolanta Cieplik - SP1