Najstarsze książki w bibliotece

W dniach od 7 – 11 grudnia w bibliotece szkolnej, można było zobaczyć wystawę pt. Najstarsze książki w bibliotece. Zbiory, które zostały zaprezentowane pochodzą z biblioteki szkolnej, jak również od osób prywatnych, które zgodziły się wypożyczyć je na czas trwania wystawy. Spośród książek można było znaleźć prawdziwe perełki, tj. Najnowsze Toasty i Przemówienia na uroczystości familijne z około 1920 roku, Tańce salonowe, Praktyczny przewodnik dla tancerzy i wodzirejów, uwzględniający tańce najnowsze i najmodniejsze z około początku XX wieku, 100 najpiękniejszych bajek Jan'a de La Fontaine'a, Wiersze dla dzieci K. I. Gałczyńskiego z 1957 roku, Wybór poezji Juliusza Słowackiego z 1955 roku, ciekawe opracowanie: Ściąga w praktyce szkolnej, z 1938 roku i wiele innych.

Mariola Karolczuk, SP 1 Cieszyn