"Warto żyć mając wokół siebie ludzi kochających dzieci."

Mikołaju, Mikołaju Święty...

6 grudnia jest dniem, na który z utęsknieniem czeka każde dziecko. W tym dniu bowiem Św. Mikołaj rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Do naszej szkoły ten miły gość, z racji wielu obowiązków, dotarł już w piątek 4 grudnia. Mikołaj zaskoczył nas, bo oprócz reniferów przywiózł ze sobą nieziemskich towarzyszy. Byli nimi mianowicie śliczne aniołki i diabełki chyba z piekła rodem. Nasi goście odwiedzili wszystkie klasy od pierwszej do szóstej. Scenariusz w każdej klasie zawsze był ten sam. Czytanie kartek z życzeniami co dzieci chciałyby na prezenty. Aniołki w swojej dobroci od razu chciały przystąpić do spełnienia marzeń i rozdawania prezentów, ale diabełki czujne chciały dowodów na dobre postepowanie w mijającym roku. Po zapewnieniach dzieci, że były grzeczne i zasłużyły na upominki Mikołaj ze swoimi pomocnikami obdarowywał je prezentami.

Czy wizyta św. Mikołaja się podobała? Zdania na ten temat były zgodne.

- To był fajny, ciekawy dzień... - Długo będę go pamiętać... - Lubię mikołajki... - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka... A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

Uczniowie, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne naszej Szkoły składają gorące podziękowania Radzie Rodziców za przygotowanie prezentów mikołajkowych oraz samorządowi szkolnemu za oprawę artystyczną tego niezwykłego dnia.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego dnia.