Międzynarodowy konkurs matematyczny "Kangur"

Żaczek, Maluch i Beniamin to poszczególne kategorie wiekowe Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR”, który odbył się 17 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie. Czterdziestu siedmiu uczniów klas 2-6 zmagało się z testami zawierającymi zadania o różnym stopniu trudności. Uczniom klas trzecich, przebywających obecnie na „zielonej szkole” w Dusznikach Zdroju, także umożliwiliśmy wzięcie udziału w konkursie korzystając z łączy internetowych.

Każdy z uczestników został obdarowany drobnym upominkiem w postaci puzzli przestrzennych przygotowanym przez organizatora konkursu, którym w naszym regionie jest Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe "Kaganek" w Bielsku Białej.

Na wyniki musimy poczekać dwa miesiące czyli do maja, a na razie trzymamy kciuki za naszych młodych matematyków.

Danuta Szyguda, SP1 w Cieszynie