MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 lisiopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Święto zostało zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Młodsi uczniowie przygotowali ilustracje przedstawiające swoje ukochane misie. Prace były piękne, różnorodne i bardzo ciekawe, wykonane za pomocą różnych technik plastycznych. Przygotowano z nich wystawę, którą można obejrzeć na korytarzu. Dzieci przyniosły także swoje pluszowe misie.

Przygotowano równiez gazetkę, na której zamieszczono informacje na temat historii powstania pluszowego misia z ilustracjami, wiersze o misiach do poczytania oraz wykaz książek, których bohaterami są misie, dostepne w bibliotece szkolnej.

W klasach młodszych czytano wiersze lub fragmenty książki Anieli Cholewińskiej-Szkolik, pt. Bajki o misiach z czterech stron świata.

Młodsi i starsi uczniowie obejrzeli w auli szkolnej film, pt. Paddington. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze i był okazją także dla nas dorosłych, do powrotu pamięcią do dzieciństwa.

Książki o przygodach misiów dostępne w bibliotece szkolnej:

1. Czesław Janczarski: Miś Uszatek
  2. A. A. Milne: Kubuś Puchatek