BIEG FORTUNA 2016

Na niedzielę 24 maja br. organizatorzy zaplanowali kolejny bieg ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna czyli Bieg FORTUNA. Wielu uczniów naszej szkoły na pewno nie mogło doczekać się udziału w tym biegu, a szczególne emocje towarzyszyły tym, którzy mieli pobiec po raz pierwszy. Jednak pogoda postanowiła utrudnić tegoroczny bieg i zgodnie z przysłowiem „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” rozpoczęła niedzielę opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Mimo tych przeciwności na starcie biegu stawiło się 105 uczniów z klas I – VI. Młodzież i dzieci pod czujnym okiem rodziców, jak i naszych nauczycielek wychowania fizycznego - pań Stanisławy Bortliczek i Jolanty Cieplik, rozpoczęli swój bieg. Gratulujemy wszystkim biegnącym sportowego ducha walki i ukończenie biegu, który prowadził aż przez dwa państwa;) Każdy uczestnik może z dumą nosić swoją żółtą koszulkę, która potwierdza jego wysiłek włożony w tegoroczny Bieg FORTUNA.

Zespół ds. promocji SP 1 w Cieszynie