SP1 Z CIESZYNA ODWIEDZA BIBLIOTEKĘ MIEJSKĄ

Uczniowie SP 1 lubią czytać i chętnie odwiedzają szkolną bibliotekę. Równie chętnie odwiedzili Bibliotekę Miejską, w której zaproponowano im bardzo ciekawe zajęcia. Oto jak czas spędzony wśród książek - i nie tylko - zapamiętali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły:

„Pierwszy tydzień stycznia klasy pierwsze zaczęły bardzo pracowicie. Udały się z wizytą do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, na warsztaty multimedialne budowania i programowania robotów. Zajęcia były bardzo ciekawe, zarówno chłopcy jak i dziewczyny dzielnie walczyli ze śrubokrętami w ręku, aby zbudować swojego robota. Następnie przy pomocy I PAD-ów uczniowie mogli obserwować z bliska przemieszczające się w przestrzeni kosmicznej roboty i statki kosmiczne.

Zespół edukacji wczesnoszkolnej klasy 1”

„Pani z polskiego zaproponowała nam wycieczkę. Hurrra, nie będzie lekcji! Pani słowa dotrzymała i klasy czwarte w styczniu udały się do Biblioteki Miejskiej. W czasie spotkania Pani Bibliotekarka zaprosiła nas do fabryki czekolady, oczywiście tej, której właścicielem jest Willy Wonka. Podzieleni na grupy bawiliśmy się ,układając przepisy na prawdziwą czekoladę, rozwiązując zagadki związane z bohaterami książki Roalda Dahla " Charlie i fabryka czekolady", projektując własne słodycze. Było wspaniale, tylko cały czas męczy nas pytanie: to była lekcja czy nie?

Ania Hernik, Dominika Suchorab, Ola Kunszke, Jagoda Błońska – klasa 4b”

Na warsztatach z budowania robotów gościła również klasa 6b.
Zespół ds. promocji SP 1 Cieszyn

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.