WYCIECZKA DO WIEDNIA

W dniach od 7 do 10 kwietnia br. uczniowie starszych klas naszej szkoły, wraz z opiekunami, byli na wycieczce w Wiedniu. Dzieci poznały piękne zabytki stolicy Austrii: katedrę św. Szczepana, ulicę Graben, kolumnę morową, kościół św. Piotra i Pawła, Parlament, ratusz. Uczniowie odwiedzili zimową rezydencję Habsburgów Hofburg oraz letnią rezydencję Schönbrunng, w której podziwiali piękne ogrody, Gloriettę oraz fontannę Neptuna. Natomiast ze wzgórza Kahlenberg mogli podziwiać panoramę miasta.

Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Muzeum Techniki, Muzeum Przyrodnicze oraz Muzeum Historii Sztuki. Wszyscy wspaniale bawili się w wesołym miasteczku Prater. Uczniowie mieli też okazję zwiedzić dwa miasteczka leżące na terenie Czech – Kromeri i Mikulov.

Była to bardzo ciekawa i udana wycieczka.

Benita Gałuszka, Grażyna Zawada

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Dzielnica Hundertwassera

Kromeriz