Uczniowie SP1 lubią czytać!

Dnia 14 maja 2015 r. uczennice naszej szkoły: Hanna Werpachowska z klasy 4a oraz Oliwia Marczyk i Aleksandra Mruk z klasy 6a, wzięły udział w konkursie czytelniczym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4, we współpracy z Biblioteką Miejską w&nbps Cieszynie, pt. Mikołajek i przyjaciele.

Celem konkursu było wykazanie się wiedzą na temat książek autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacques’a Sempe. Wszystkie drużyny wykazały się świetną znajomością literatury.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w kolejnej edycji konkursu czytelniczego, pt. Świat Muminków, zorganizowanego przez Katolicką Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny w Cieszynie 21 maja 2015 r.

Naszą szkołę reprezentowali: Wawrzyniec Lipa z klasy 2b, Emilia Białek z klasy 3a oraz Anna Hernik z klasy 3b. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością serii książek autorstwa Tove Jansson.

Magdalena Zabój, uczennica z klasy 2a, zdobyła specjalne wyróżnienie w I Regionalnym konkursie bibliotecznym "Wyjątkowa książka z mojej biblioteki szkolnej – zostań autorem listu do przyjaciela!" organizowanym przez ODZ Publisher-Innowacje w Cieszynie. Zadaniem uczestników konkursu było podzielenie się refleksją i zachęcenie bliskiej osoby do przeczytania ulubionej książki, znajdującej się w bibliotece szkolnej. Klasy 1-3 miały przedstawić prace w formie ilustracji, a klasy 4-6 w formie listu, napisanego ręcznie. Magda podjęła wyzwanie przeznaczone dla uczniów klas starszych i napisała list, w którym zachęcała swoją kuzynkę do przeczytania książki autorstwa A. Tyszki, pt. "Zosia z ulicy Kociej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 maja 2015 r. w ODZ Publisher-Innowacje w Cieszynie.