Rajd Górski

W sobotę 9 maja br. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1, wraz z opiekunami, wzięli udział w 43 Młodzieżowym Rajdzie Górskim pod hasłem "Powitanie wiosny". Rajd został zorganizowany przez PTTK - oddział "Beskid Śląski" w Cieszynie, Urząd Miejski w Cieszynie oraz Starostwo Powiatowe.

Grupa młodzieży z naszej szkoły na górski szlak wyruszyła z Wisły Jawornika, przeszła przez Przełęcz Beskidek i tak jak uczestnicy z pozostałych szkół, zakończyła wędrówkę przy schronisku na Soszowie. Tam każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę rajdu i mógł wzmocnić się kiełbaską, co szczególnie przydało się tym, którzy stanęli w szranki do konkursu z wiedzy turystycznej. Krzysztof Londzin, uczeń klasy 6b, zdobył w tym konkursie III miejsce, a nasza szkoła otrzymała puchar Starosty Powiatowego za najliczniejszy udział w tym rajdzie, w kategorii szkół podstawowych.

Zespół ds. promocji SP 1