Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie

42 Górski Rajd Młodzieżowy "Pożegnanie Lata"

W sobotę 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 42 Górskim Rajdzie Młodzieżowym „Pożegnanie Lata”. Tym razem meta rajdu znajdowała się w Schronisku PTTK na Stożku.

Uczeń naszej szkoły - Krzysztof Londzin - uzyskał I miejsce w konkursie wiedzy turystycznej o Beskidzie Śląskim, historii Ziemi Cieszyńskiej, historii Oddziału PTT-PTTK "Beskid Śląski" oraz znajomości zasad ochrony przyrody i gwary cieszyńskiej. Zdobył on największą liczbę punktów pośród uczestników szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. GRATULUJEMY!

Otrzymaliśmy również pamiątkowy puchar dla najliczniejszej szkolnej reprezentacji w kategorii Szkół Podstawowych. Mimo deszczu wszystkim uczestnikom dopisywały wspaniałe humory.

Opiekunami dzieci były panie: Benita Gałuszka, Jadwiga Rakowska, Wioletta Ponc.

Całość przygotowała pani Antonina Pniok.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia: