Plecaki na wagę!

Jak co roku, na przełomie września i października, ruszyła akcja „Zważ swój tornister!”. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przez kilka dni odwiedziły klasy I-III, aby zważyć zawartość tornistrów. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zważyć swoje plecaki na przerwach obiadowych. Każdy uczeń otrzymał karteczkę z wagą swojego tornistra – z uśmiechniętą buźką dla plecaków mieszczących się w normie wagowej lub smutną, dla zbyt ciężkich plecaków.

Wesołych karteczek, na szczęście, było sporo. Chociaż niektóre tornistry uczniów klas I-III ważą dużo (niektóre nawet ponad 1 kg, gdy są puste!), to większość zmieściła się w zalecanej wadze. W klasach IV-VI zbyt ciężkich plecaków było więcej, bowiem często zawierały one zbędne rzeczy, np. książki na lekcje, których uczniowie w danym dniu nie mieli w planie.

Przypomnijmy kilka istotnych informacji:

Drogi Rodzicu, kontroluj zawartość tornistra swojego dziecka! Pamiętaj, że ciężki tornister może prowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Zapewnij swojemu dziecku trochę ruchu, wyrabiaj właściwe nawyki ruchowe podczas odrabiania zadania domowego, siedzenia przed komputerem bądź telewizorem.

Zapraszamy do obejrzenia tej dekoracji.

Zespół ds. promocji szkoły