Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie

Pierwsza pomoc w SP1 w Cieszynie

22 stycznia br. Szkołę Podstawową nr 1 w Cieszynie odwiedziła młodzież z LO im. Antoniego Osuchowskiego, która przeprowadziła dla uczniów klas 4 i 5 szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz postępowania w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się jak przeprowadzić sztuczne oddychanie, udzielić pomocy przy utracie przytomności czy jak opatrzyć rany. Zdobyte w ten sposób wiadomości teoretyczne zostały wykorzystane podczas zajęć praktycznych z fantomem i środkami opatrunkowymi.

Dziękujemy uczniom LO im. A. Osuchowskiego za przeprowadzenie ciekawego i pożytecznego szkolenia, zrealizowanego w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych Zwolnieni z teorii.

Informacja o tym spotkaniu pojawiła się na lokalnym portalu internetowym OX.pl

Zespół ds. promocji szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania: