KÓŁKO PLASTYCZNE ZAJĘĆ POZALEKCYJCH "MIASTO PEŁNE NIESPODZIANEK"

Przed feriami wykonaliśmy rysunki na ciemnym tle. Malowaliśmy za pomocą patyczków do uszu oraz białej farby.

W lutym wraz z kółkiem byliśmy w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Pan dr G. Studnicki przybliżył nam wygląd stroju cieszyńskiego. Następnie dzieci na podstawie zdjęć oraz tego co zobaczyły w muzeum mogły wykonać samodzielnie kobiecy strój cieszyński na przygotowanej wcześniej niewielkiej tekturowej postaci. Wykorzystały do tego skrawki materiałów oraz kolorowy papier.

W marcu wzięliśmy udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. Tam tworzyliśmy własne projekty graficzne, które przeniesione na odpowiedni materiał stworzyły matrycę. Z matryc, na starej prasie, wykonaliśmy odbitki.