KÓŁKO PLASTYCZNE ZAJĘĆ POZALEKCYJCH "MIASTO PEŁNE NIESPODZIANEK"

Od września w każdą środę spotykamy się na zajęciach kółka plastycznego. Głównym celem tego kółka jest rozbudzanie u dzieci naturalnej wrażliwości na piękno zabytków i kultury naszego miasta Cieszyna, pobudzanie ich fantazji i ciekawości poznawczej i rozwijanie twórczego myślenia poprzez stosowanie ciekawych technik plastycznych.

Po spacerze do Parku Świętej Trójcy farbami plakatowymi malowaliśmy jesień. Powstały piękne barwne prace.

Wzięliśmy udział w świątecznym konkursie plastycznym Małe Wielkie Marzenia organizowanym przez Kasę Stefczyka. Rożnymi technikami dzieci przedstawiły listy do św. Mikołaja.

Po wirtualnym spacerze po zakątkach Cieszyna uczestnicy kółka przedstawili dowolną techniką propozycje naszego logo. Dzieci miały wspaniałe propozycje. Wszystkie prace okazały się bardzo ciekawe i dlatego nie został wyłoniony zwycięzca.

Uczestniczyliśmy w zajęciach organizowanych przez w Bibliotekę Miejską odział dla dzieci na temat zwyczajów świątecznych na Śląsku Cieszyńskim. Po tym bardzo interesującym spotkaniu dzieci robiły ozdoby choinkowe, którymi ustroiły choinkę w sali 35.

Po wycieczce na Wzgórze Zamkowe dzieci dorysowywały pastelami szczegóły do wklejonej widokówki z Wieżą Piastowską lub Rotundą św. Mikołaja.