"Lubię matematykę"

We wtorek 14 kwietnia br. przedstawiciele klas szóstych gościli w Katolickiej Szkole Podstawowej, która była organizatorem międzyszkolnego konkursu matematycznego. Do współzawodnictwa stanęło osiem cieszyńskich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Grudzień , Weronika Szczypka – obie z klasy 6b oraz Maksym Milata z 6a. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: indywidualnej – tutaj najlepiej spisał się Maks ( 7 miejsce na 20 ) i drużynowej ( miejsce 5). Trzeba przyznać, że nasi uczniowie praktycznie radzili sobie bardzo dobrze z każdym zadaniem i przegrali w walce o 3 miejsce niewielką różnicą punktów. Podsumowaniem konkursu było rozdanie nagród oraz dyplomów i drobnych upominków dla wszystkich startujących. Atmosfera podczas zmagań była bardzo miła, za co dziękujemy organizatorom.

Danuta Szyguda