Lekcja historii z posłanką Aleksandrą Trybuś-Cieślar

30 kwietnia miała miejsce niezwykła lekcja historii i społeczeństwa. Z okazji zbliżających się świąt państwowych (święto pracy 1 maja, święto flagi państwowej 2 maja i święto uchwalenia konstytucji 3 maja) odwiedziła naszą szkołę pani poseł powiatu cieszyńskiego Aleksandra Trybuś-Cieślar. Pani poseł przybliżyła uczniom naszej szkoły na czym polega praca parlamentarzysty, jakie kompetencje posiada sejm oraz udzieliła rad jak zostać posłem. W dalszej części uroczystości Pani poseł odpowiadała na pytania uczniów. Nie zabrakło tak dociekliwych jak: dlaczego została Pani posłem? Gdzie chodziła Pani do szkoły? Czy jest Pani „Cieszyniokiem”, Co lubi Pani w pracy parlamentarzysty, czy lubi Pani mówić do kamery a nawet takie jak ile zarabia poseł?

Następnie odbył się mini konkurs wiedzy „Co każdy obywatel wiedzieć powinien”. Przedstawiciele każdej klasy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o sejmie, historii i społeczeństwie. Parą, która zdobyła najwięcej punktów była Aleksandra Mruk i Oliwia Marczyk z klasy 6 A. Nagrodami , ufundowanymi przez Panią poseł, były oryginalne sejmowe puzzle oraz drobiazgi przydatne każdemu uczniowi szkoły podstawowej.

Zespół ds. promocji SP 1