"Matma w Jedynce"

Za nami kolejne konkursy, tym razem matematyczne: PANGEA i KANGUR, oba o randze międzynarodowej. Ideą konkursów jest nie tylko wyłonienie talentów matematycznych, ale także przełamanie dość powszechnej wśród uczniów niechęci do przedmiotu. Nasza szkoła stara się w ten sposób zwiększyć motywację i zainteresowanie tą dziedziną nauki.

Pierwszy z konkursów odbył się 3 marca. Wzięło w nim udział 38 uczniów klas 4, 5 i 6.

19 marca zorganizowano i przeprowadzono cieszący się od lat popularnością konkurs KANGUR. Tym razem wzięli w nim udział również drugo i trzecioklasiści. W sumie testy z zadaniami o różnym stopniu trudności rozwiązywało 61 osób.

Teraz pozostało nam czekać na wyniki i liczyć na dobre miejsca naszych wychowanków. Trzymamy kciuki!

Danuta Szyguda