Konkurs regionalny rozstrzygnięty!

W piątek 29 maja w Cafe Muzeum w Cieszynie odbyła się uroczystość wręczania nagród laureatom powiatowego konkursu historycznego - regionalnego "Wakacje Ślązaków - podróże dawniej i dziś". Nagrody autorom zwycięskich prac wręczali patroni honorowi imprezy, burmistrz Miasta Cieszyn pan Ryszard Macura oraz Starosta Powiatu Cieszyńskiego pan Janusz Król. Była to już druga edycja konkursu powiatowego organizowanego przez SP1 w Cieszynie oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego. W tym roku szkolnym konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach:

a) Wspomnienie najciekawszych wakacji

Praca pisemna przygotowana na podstawie wywiadu z osobami, które wychowywały się terenach Śląska Cieszyńskiego i w latach 1945-1979 uczęszczały do tutejszych szkół.

b) Album z wakacji 1945-1979

Prezentacja historyczno-fotograficzna lub historyczno-multimedialna wykonana na podstawie wywiadu z osobami, które wychowywały się na terenach Śląska Cieszyńskiego w latach 1945-1979.

Jury w składzie: dr Grzegorz Studnicki - Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie, dr Katarzyna Marcol - Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ, mgr Błażej Piksa - nauczyciel historii SP1, wyłoniło następujących laureatów:

I Kategoria: WSPOMNIENIE Z WAKACJI - PRACA PISEMNA

1. miejsce- Amelia Brzóska SP2,
  2. miejsce- Sonia Kobiela SP Dzięgielów, Nadia Biegun SP2,
  3. miejsce- Karolina Szopa SP7, Łukasz Łośko SP2.

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Węglorz SP3, Łukasz Gaszek SP2, Natalia Drózd SP7, Agata Rygiel SP Marklowice, Agata Łukasiak SP6, Aleksandra Mruk SP1.

II Kategoria: ALBUM Z WAKACJI

1. miejsce - Krzysztof Londzin SP 1,
  2. miejsce - Natalia Skiba SP3, Marta Siuzdak SP1,
  3. miejsce - Maja Chamot SP Hażlach, Natalia Dobromilska SP1.

Wyróżnienia otrzymują: Bartosz Dziadek SP3, Maria Hankus SP3, Klaudia Wakuła SP Goleszów, Nina Talik SP1, Karolina Fornal SP3, Julia Pupek SP Hażlach, Łukasz Szeliga SP3, Sara Danielec SPTE.

Fundatorami nagród byli Miasto Cieszyn, Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Bank Spółdzielczy w Cieszynie.