Konkurs Historyczny

Dokładnie sto lat temu wybuchła pierwsza wojna światowa, było to przełomowe wydarzenie w dziejach naszej ojczyzny i regionu. W wyniku klęski Niemiec, Austro-Węgier oraz wybuchu rewolucji w Rosji, Polska po stu dwudziestu trzech latach wróciła na mapę Europy. Sukces ten był możliwy także dzięki zaangażowaniu i poświęceniu tysięcy, często bezimiennych, polskich patriotów.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie chcąc przypomnieć lokalnych bohaterów tamtych wydarzeń zorganizowała konkurs „Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego w walce o niepodległość w latach 1873-1919”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów cieszyńskich szkół podstawowych. Ich zadaniem było wybranie osoby, wydarzenia lub miejsca związanego z polskim ruchem niepodległościowym na Śląsku Cieszyńskim, a następnie uzasadnienie swojego wyboru w formie literackiej oraz plastycznej.

Komisja konkursowa nagrodziła prace:

1. Marta Siuzdak, SP1,
  2. Magdalena Nowak, SPTE,