Gra miejska "Śladem bohaterów 1914 roku"

W sobotę 20 września uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w grze miejskiej „Śladem bohaterów 1914 roku” zorganizowanej przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. Motywem przewodnim gry było zdanie testu na żołnierza Legionu Śląskiego, który miał wyruszyć walczyć o niepodległą Polskę. Pamiętamy, że w 1914 roku wybuchła pierwsza wojna światowa, która zakończy się cztery lata później. W jej efekcie po 123 latach na mapę Europy powróciła wolna i niepodległa Polska.

Nasza drużyna – Brygada Matejki- w składzie: Borys Kwiczala, Dawid Panasiuk, Jakub Giecek, Małgorzata Cieplik oraz Paulina Kukuczka, musiała wykazać się znajomością topograficzną Cieszyna przedwojennego tzn. austriackiego. Następnie brygada odbyła krótkie przeszkolenie wojskowe. Uczniowie musieli sprawdzić się w strzelaniu do celu, rzucie granatem oraz biegach z przeszkodami. Nasza drużyna zaliczyła także podstawy musztry, a także lekcje udzielania pierwszej pomocy. Z wszystkich stawianych zadań grupa wywiązała się znakomicie. Zajęliśmy drugie miejsce w kategorii drużyn otwartych, tracąc do pierwszego tylko jeden punkt!

Błażej Piksa