Akadmemia Czystych Rąk

chlipichlap

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Czystych Rąk Carex, do którego szkoła zgłosiła swój udział już w październiku. W grudniu, po otrzymaniu zestawu materiałów edukacyjnych ,odbył się apel wychowawczy poświęcony zachowaniu higieny. Jego głównym celem było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu profilaktyki zdrowia. W trakcie spotkania oglądaliśmy filmy animowane z bohaterami programu Chlipem i Chlapem , którzy uczyli nas kiedy i jak myć ręce. Zachęcano także do udziału w konkursie plastycznym „Gdzie były, co robiły Twoje ręce” Dzięki udziałowi w programie nasza szkoła zyskała dodatkowe środki higieniczne i każdy może zgodnie z instrukcjami zawieszonymi w toaletach dbać o higienę rąk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania: