"Warto żyć mając wokół siebie ludzi kochających dzieci."

SP1 broni tytułu "Baw się bezpiecznie"

W dniu 01.06.2015r. w Hali Widowiskowo- Sportowej w Cieszynie, z okazji Dnia Dziecka odbyła się impreza sportowa pod tytułem "Baw się bezpiecznie". Impreza miała na celu popularyzację aktywności fizycznej, bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach oraz zdrowej, sportowej rywalizacji wśród dzieci.

W imprezie wzięło udział 60 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zawodnicy z SP1 rywalizowali z innymi szkołami w 12 sprawnościowych torach przeszkód, w których każdy poziom klas, składający się z 10 zawodników, uczestniczył w 2 konkurencjach. Ponadto uczniowie szkół zmagali się w teście wiedzy dotyczącym zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach oraz brali udział w konkursie na „najgorętszy” doping, gdzie specjalna komisja oceniała takie składniki sportowego kibicowania jak m.in.: transparenty, okrzyki, przyśpiewki zagrzewające zawodników do walki.

Do tego wspaniałego wyniku przyczynili się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 którzy przygotowali zawodników i kibiców do sportowej rywalizacji, dzięki wspólnej pracy nasza szkoła zajęła 1 miejsce i tym samym powtórzyła wyczyn z zeszłego roku.

Paweł Łysień, SP 1 Cieszyn

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.