POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Cieszynie odbył się POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla klas IV-VI. Partnerem konkursu było Wydawnictwo Macmillan. W potyczkach językowych udział wzięli udział przedstawiciele 10 placówek. Wśród cieszyńskich szkół pojawiły się: SP1, SP2, SP3, SP4, KSP oraz szkoły podstawowe z Brennej, Hażlacha, Ustronia i Wisły. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali testy przygotowane przez specjalistów w zakresie języka angielskiego. Uczestnicy wykazali się znajomością języka na poziomie rozszerzonym, a o zajętym miejscu decydowały niewielkie różnice w ilości zdobytych punktów.

W łącznej klasyfikacji wyniki przedstawiają się następująco:

1. Michał Mitręga SP2 Ustroń
  2. Maria Franek KSP Cieszyn
  3. Jakub Grzonka SP 5 Wisła

Wyróżnienia otrzymali: Jakub Donocik SP3 Cieszyn, Piotr Słupski SP1 Cieszyn oraz Alicja Jordan SP 2 Cieszyn. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wysokiego poziomu wiedzy.

Anna Kotowska, SP 1 w Cieszynie

Kliknij zdjęcie, aby powiększyć widok.