Festyn Szkolny SP1

Miła atmosfera, świetna zabawa, fantastyczna pogoda i wspaniali goście w wyśmienitych humorach…czego chcieć więcej? Tak właśnie wyglądał tegoroczny festyn zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1, który odbył się 7 czerwca na terenie Strażnicy OSP Boguszowice.

Jak co roku, festyn "Jedynki" cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Na gości, wśród których nie zabrakło również pana Burmistrza Mieczysława Szczurka, czekały liczne atrakcje. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie, można było obejrzeć tresurę psa policyjnego, a także przyjrzeć się z bliska i zasiąść we wnętrzu wozu strażackiego. Dużą frajdę sprawiło dzieciakom malowanie twarzy oraz możliwość przejażdżki na koniu lub motorze. Chętni rodzice wraz z dziećmi mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych, w których nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca był aparat fotograficzny, ufundowany przez jednego ze sponsorów.

Tradycyjne festyn szkolny był okazją do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również dużo pysznego jedzenia – każdy mógł spróbować między innymi smacznej grillowanej kiełbasy, domowej grochówki i słodkich ciast.

Bawimy się od początku do samego końca! – tak można podsumować festyn, z którego dochód zostanie przekazany na zakup pomocy dydaktycznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, szczególnie Radzie Rodziców, która jest głównym organizatorem festynu, Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie, Komendantowi Powiatowej Policji w Cieszynie i Cieszyńskiej Grupie Motocyklowej "Stelaki".

Magdalena Martynek