Dzień Dziecka w hali sportowej w Cieszynie

W poniedziałek 2 czerwca w hali widowiskowo-sportowej odbył się wspaniały Dzień Dziecka.

Przedstawiciele cieszyńskich szkół podstawowych oraz szkoły z Czeskiego Cieszyna rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Drużyny, ubranych w jednakowe stroje zawodników, składały się z dziesięciu uczniów każdego poziomu nauczania od najmłodszych pierwszoklasistów aż do kończących szkołę szóstoklasistów. Emocjonujące rozgrywki, między innymi w pokonywaniu torów przeszkód i rzucaniu do celu, wspierała ogromna liczba widzów.

Wszystkie miejsca na trybunach były zajęte, a służby sprzątające musiały dostawiać krzesła, żeby chętni do kibicowania mogli usiąść.

W przerwach zawodów można było podziwiać zespół taneczny z Ukrainy, który pokazał tańce nie tylko ze swych ojczystych stron, ale też przeniósł widzów w dalekowschodnie klimaty oraz rozgrzał atmosferę rytmiczną sambą.

Zawody były bardzo udane, zwłaszcza dla naszej szkoły, która po podsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje oraz za doping kibiców, którzy przez 3 godziny imprezy dzielnie wspierali startujących kolegów i koleżanki, okazała się najlepsza.

Zwycięstwo przyniosło Jedynce puchar i 600 złotych nagrody na sprzęt sportowy dla szkoły.

Paulina Węglorz i Szymon Kaleta